Menu

Repasovaný počítač? Proč ne?

12.1.2016 - Zaujalo mě
Repasovaný počítač? Proč ne?

Před dvěma lety, když mi policie vybílila obchod a zabavila kompletně vše včetně počítačů a peněz (měl jsem growshop), jsem byl nucen pořídit náhradní počítač, abych mohl jakž takž firemně fungovat. Nechtěl jsem vyhazovat za nový stroj desítky tisíc, ale na druhou stranu jsem nechtěl kupovat levnou šunku, na které musím čekat minutu na otevření okna prohlížeče. Naštěstí naproti mé bývalé prodejny sídlila firma bettacomp.cz (teď už sídlí místo mé firmy na ulici Střední 1 v centru Ostravy), která nabízí repasované počítače a notebooky. Při výběru repasovaných počítačů mě fascinovaly jejich ceny. Notebook s dvoujádrovým procesorem a 4 GB RAM za necelých 5 tisíc, to jsou slušné ceny.

Můj výběr tedy padl na notebook značky DELL manažerské řady E6400 s magnésiovým tělem, 4 GB RAM, 120 GB HDD, 2,66 GHz Intel Duo něco málo přes 5 tisíc kč. Doteď (2 roky) jej používám denně a většinu času z těch dvou let byl zapnutý. Baterka je rozšířená, vydrží až 6 hodin při přehrávání filmů, nebo jiné zátěži. Práce v grafických programech na připojeném externím monitoru zvládá taky velmi uspokojivě a co se týče vzhledu – od nového notebooku bych jej asi nerozeznal.

Investovat peníze do nové výpočetní techniky, když ji člověk nepoužívá na profesionální práci a nepotřebuje speciální hardware, je zcela zbytečná. Jasně že kdo je vysazený na Apple produkty, nějaké repasy asi moc nesežene, ale z mé zkušenosti i starší Jablečné stroje vydrží věky. Sám ještě používám první řadu MacBook Pro z roku 2006 a Mac Mini z toho samého roku – oba stroje šlapou na výbornou doteď. Pokud jste zvyklí na Windows, potřebujete výkonný počítač za velmi dobrou cenu, repasované počítače jsou asi ideální řešení. Bettacomp.cz potažmo levna-vt.cz má v nabídce i mnoho stolních počítačů a pracovních stanic na procesorech Xeon, nebo repasované tiskárny i tonery, které výrazně ušetří náklady na tisk. Mrkněte se sami eshop.bettacomp.cz a levna-vt.cz